kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Kobiety sobie radzą
2007/11/21 0:10:00

„Kobiety sobie radzą” to program edukacyjny organizowany przez tygodnik „Naj”. Akcja składa się z cyklu warsztatów, które zostaną przeprowadzone w 15 miastach Polski.


„Znamy nasze czytelniczki i ich potrzeby. Ta wiedza i chęć, by jak największa ilość kobiet mogła skorzystać z porad, są podstawą pomysłu stworzenia warsztatów we współpracy z partnerami : Kamis, PKO BP, Eva Natura oraz Programem Stop Rakowi Szyjki Macicy pod hasłem ”. – twierdzą organizatorzy akcji.

Warsztaty obejmują 11 bloków tematycznych poświęconych różnym dziedzinom życia dotyczących zarówno sfery zawodowej, jak i prywatnej, rodzinnej. Jak założyć własną firmę i nie zgubić się w zawiłej strukturze urzędowej? Jakie kredyty są najlepsze? Jak umalować i ubrać się na spotkanie w sprawie pracy? Jak z pomysłem ugotować smaczny, zdrowy i niedrogi obiad? Tematyka warsztatów:
Prawo i finanse w domu – ZUS, NFZ, sprawy notarialne i spadkowe, odstraszają już samą nazwą. Eksperci pokażą jak mając podstawową, ale odpowiednia wiedzę można się w świecie tych pojęć odnaleźć i sprawnie poruszać.

Praca – „Moja pierwsza firma”. Coraz więcej kobiet decyduje się na założenie własnej, wymarzonej firmy, w której sama dla siebie będzie szefem. Na wykładach poświęconych tej tematyce dowiesz się jak napisać biznes plan, które dokumenty są potrzebne oraz jak przebrnąć przez przeszkody stawiane przez biurokrację i urzędy skarbowe.

Fundusze unijne – przeszkodą do zrealizowania marzeń o własnej firmie jest brak środków materialnych. Jedną z możliwości jej przeskoczenia jest pozyskanie funduszy unijnych. Na tych wykładach uzyskach wszystkie potrzebne informacje obejmujące ten temat: lokalne adresy odpowiednich placówek, aktualne programy oraz warunki pozyskania wsparcia.

Kulinarna „Szkoła Gotowania” – „Pomysł na obiad” – wykłady połączone z degustacją maja na celu przybliżenie uczestniczkom kilku sposobów na szybki, niedrogi obiad tak, aby zminimalizować czas spędzony w kuchni, aby gotowanie stało się czymś więcej niż tylko obowiązkiem. Dodatkowo hity dań dietetycznych.

Ja i dzieci – coraz trudniej nawiązać z dziećmi relację, a jeszcze trudniej ją podtrzymać. Jak zdobyć zaufanie dzieci? Psycholog podsunie parę praktycznych rad oraz wskaże jak odpowiednio dbać o rozwój dziecka.

Ja, kobieta – …dlatego nie bój się być szczęśliwa! To ważny temat mówiący o rozwoju osobistym kobiety. Pracując w firmie oraz w domu nie pozostaje więcej czasu, aby zająć się sobą. Rozwijać swoje zainteresowania, odpoczywać. Dodatkowo dowiesz się jak się przekwalifikować, by podwyższyć swoje umiejętności zawodowe oraz zwyciężyć trudności w szukaniu pracy.

Nowe technologie na potrzebach domu – Internet bez tajemnic, potrzeby, możliwości, zakładanie stron i poczta internetowa. O te umiejętności będziesz mogła poszerzyć swoje kwalifikacje.

Ja i bank – specjaliści opowiedzą o korzystnych kredytach, ostrzegą przed różnymi niebezpieczeństwami związanymi z braniem kredytów oraz bardziej powszechnych sprawach takich jak zakładanie i obsługa konta elektronicznego.

Strefa zdrowia - wykłady będą obejmowały przeróżne zagadnienia z tego obszernego działu. Począwszy od ubezpieczeń zdrowotnych i opieki medycznej, skończywszy na profilaktyce chorób cywilizacyjnych, na które wszystkie jesteśmy narażone np. rak szyjki macicy.

Uroda i sztuka wizażu –techniki i kosmetyki pielęgnacyjne, które przywracają twarzy zdrowszy wygląd i stają się doskonałą bazą pod makijaż. Makijaż, który wydobędzie i podkreśli naturalne piękno. Wizażystka podpowie, jaki jest odpowiedni makijaż do pracy i na co dzień.

Sztuka stylizacji – które ubrania są odpowiednie do danej figury i jak zatuszować niedociągnięcia, jakie ubrania są najbardziej uniwersalne i jakie dodatki „odświeżą” ubrania, które już mamy.

Miejsca i terminy spotkań:
17-18.11. Zielona Góra
24-25.11. Dąbrowa Górnicza
1-2.12. Suwałki
8-9.12. Nowy Sącz
12-13.01.2008 Gliwice
19-20.01.2008 Elbląg
26-27.01.2008 Jelenia Góra
2-3.02.2008 Puławy
9-10.02.2008 Malbork
16-17.02.2008 Konin
23-24.02.2008 Radomsko
1-2.03.2008 Siedlce
8-9.03.2008 Biała Podlaska
15-16.03.2008 Słupsk
29-30.03.2008 Szczecin, SkierniewiceOprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Nowe technologie, bank, dzieci, finanse, firma, kuchnia, kulinaria, uroda, wizaż


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »