kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Kobiety sobie radzą
2007/11/21 0:10:00

„Kobiety sobie radzą” to program edukacyjny organizowany przez tygodnik „Naj”. Akcja składa się z cyklu warsztatów, które zostaną przeprowadzone w 15 miastach Polski.


„Znamy nasze czytelniczki i ich potrzeby. Ta wiedza i chęć, by jak największa ilość kobiet mogła skorzystać z porad, są podstawą pomysłu stworzenia warsztatów we współpracy z partnerami : Kamis, PKO BP, Eva Natura oraz Programem Stop Rakowi Szyjki Macicy pod hasłem ”. – twierdzą organizatorzy akcji.

Warsztaty obejmują 11 bloków tematycznych poświęconych różnym dziedzinom życia dotyczących zarówno sfery zawodowej, jak i prywatnej, rodzinnej. Jak założyć własną firmę i nie zgubić się w zawiłej strukturze urzędowej? Jakie kredyty są najlepsze? Jak umalować i ubrać się na spotkanie w sprawie pracy? Jak z pomysłem ugotować smaczny, zdrowy i niedrogi obiad? Tematyka warsztatów:
Prawo i finanse w domu – ZUS, NFZ, sprawy notarialne i spadkowe, odstraszają już samą nazwą. Eksperci pokażą jak mając podstawową, ale odpowiednia wiedzę można się w świecie tych pojęć odnaleźć i sprawnie poruszać.

Praca – „Moja pierwsza firma”. Coraz więcej kobiet decyduje się na założenie własnej, wymarzonej firmy, w której sama dla siebie będzie szefem. Na wykładach poświęconych tej tematyce dowiesz się jak napisać biznes plan, które dokumenty są potrzebne oraz jak przebrnąć przez przeszkody stawiane przez biurokrację i urzędy skarbowe.

Fundusze unijne – przeszkodą do zrealizowania marzeń o własnej firmie jest brak środków materialnych. Jedną z możliwości jej przeskoczenia jest pozyskanie funduszy unijnych. Na tych wykładach uzyskach wszystkie potrzebne informacje obejmujące ten temat: lokalne adresy odpowiednich placówek, aktualne programy oraz warunki pozyskania wsparcia.

Kulinarna „Szkoła Gotowania” – „Pomysł na obiad” – wykłady połączone z degustacją maja na celu przybliżenie uczestniczkom kilku sposobów na szybki, niedrogi obiad tak, aby zminimalizować czas spędzony w kuchni, aby gotowanie stało się czymś więcej niż tylko obowiązkiem. Dodatkowo hity dań dietetycznych.

Ja i dzieci – coraz trudniej nawiązać z dziećmi relację, a jeszcze trudniej ją podtrzymać. Jak zdobyć zaufanie dzieci? Psycholog podsunie parę praktycznych rad oraz wskaże jak odpowiednio dbać o rozwój dziecka.

Ja, kobieta – …dlatego nie bój się być szczęśliwa! To ważny temat mówiący o rozwoju osobistym kobiety. Pracując w firmie oraz w domu nie pozostaje więcej czasu, aby zająć się sobą. Rozwijać swoje zainteresowania, odpoczywać. Dodatkowo dowiesz się jak się przekwalifikować, by podwyższyć swoje umiejętności zawodowe oraz zwyciężyć trudności w szukaniu pracy.

Nowe technologie na potrzebach domu – Internet bez tajemnic, potrzeby, możliwości, zakładanie stron i poczta internetowa. O te umiejętności będziesz mogła poszerzyć swoje kwalifikacje.

Ja i bank – specjaliści opowiedzą o korzystnych kredytach, ostrzegą przed różnymi niebezpieczeństwami związanymi z braniem kredytów oraz bardziej powszechnych sprawach takich jak zakładanie i obsługa konta elektronicznego.

Strefa zdrowia - wykłady będą obejmowały przeróżne zagadnienia z tego obszernego działu. Począwszy od ubezpieczeń zdrowotnych i opieki medycznej, skończywszy na profilaktyce chorób cywilizacyjnych, na które wszystkie jesteśmy narażone np. rak szyjki macicy.

Uroda i sztuka wizażu –techniki i kosmetyki pielęgnacyjne, które przywracają twarzy zdrowszy wygląd i stają się doskonałą bazą pod makijaż. Makijaż, który wydobędzie i podkreśli naturalne piękno. Wizażystka podpowie, jaki jest odpowiedni makijaż do pracy i na co dzień.

Sztuka stylizacji – które ubrania są odpowiednie do danej figury i jak zatuszować niedociągnięcia, jakie ubrania są najbardziej uniwersalne i jakie dodatki „odświeżą” ubrania, które już mamy.

Miejsca i terminy spotkań:
17-18.11. Zielona Góra
24-25.11. Dąbrowa Górnicza
1-2.12. Suwałki
8-9.12. Nowy Sącz
12-13.01.2008 Gliwice
19-20.01.2008 Elbląg
26-27.01.2008 Jelenia Góra
2-3.02.2008 Puławy
9-10.02.2008 Malbork
16-17.02.2008 Konin
23-24.02.2008 Radomsko
1-2.03.2008 Siedlce
8-9.03.2008 Biała Podlaska
15-16.03.2008 Słupsk
29-30.03.2008 Szczecin, SkierniewiceOprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Nowe technologie, bank, dzieci, finanse, firma, kuchnia, kulinaria, uroda, wizaż


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»