kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

O astronomii i historii nauki na UMK
2007/2/21 1:45:24

Na przełomie lutego i marca w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu rozpoczną się dwa cykle wykładów otwartych. Słynny astronom, odkrywca planet prof. Aleksander Wolszczan przedstawi „Astronomię dla każdego”, a prof. Witold Wróblewski i prof. Sławomir Kalembka przybliżać będą historię nauki.

Cykl wykładów prof. Wolszczana przeznaczony jest dla studentów wszystkich wydziałów UMK i rozpocznie się 26 lutego. Pierwsza tura składająca się z pięciu spotkań zakończy się 2 marca, natomiast druga część planowana jest w maju. W pierwszej części profesor opowie m.in. o wyglądzie nieba z powierzchni obracającej się ziemi, ruchach ciał niebieskich w naszym układzie planetarnym. Wygłosi również wykłady pt. „Powstanie i podstawowe cechy Układu Słonecznego. Ziemia i Księżyc”, „Opis planet Układu Słonecznego. Małe ciała w naszym układzie planetarnym”.

22 lutego rozpocznie się cykl czwartkowych wykładów poświęconych historii nauki. Serię otworzy prof. Witold Wróblewski z Wydziału Filologicznego UMK, który podczas pięciu pierwszych spotkań przedstawi temat „Początki naukowego myślenia i instytucji naukowych w starożytności w kręgu kultury śródziemnomorskiej”. Podczas kolejnych spotkań wykład „Powstanie i rozwój uniwersytetów i towarzystw naukowych w Europie od średniowiecza po czasy nowożytne” wygłosi prof. Sławomir Kalembka z Instytutu Stosunków Międzynarodowych, były rektor UMK.





 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Aleksander Wolszczan, Sławomir Kalembka, Witold Wróblewski, astronomia, historia nauki, wykłady otwarte


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»